Yağ Aldırma

Vücudun herhangi bir bölgesindeki fazlalık yağların cerrahi olarak vakumla alınarak uzaklaştırılması işlemine liposuction denir. Liposhaping gibi terimler liposuction ile ayni işlem olduğu halde, farklı bir cerrahi işlem izlenimi uyandırmak için kullanılmaktadır. Bölgesel olarak fazlalık yağ depolanmasıyla oluşan dolgunlukları azaltmada mükemmel bir yöntemdir fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Genellikle normal veya normalin biraz üstünde kilosu olan ancak bölgesel yağ depolanmasının yarattığı görüntüden rahatsız kişilerde en iyi sonucu verir. Hormonsal ve genetik nedenlerle kadın ve erkekte yağlar farklı bölgelerde depolanırlar. Bu depoların volümünün artması konkuru bozarak istenmeyen görüntüler yaratır. Diyet veya egzersiz sonucu kilo kaybıyla bu depolarda küçülme beklenir. Ancak kadınlarda kalça, karın ve uyluk bölgesindeki, erkeklerde ise karın etrafındaki depolarda belirgin bir değişiklik görülmez. Özellikle bu bölgelerdeki yağ depolarının uzaklaştırılarak konkuru düzeltmenin tek yolu liposuction’dır. İşlem sonucu kişi daha estetik ve zayıf görünür. Bununla birlikte liposuction zayıflama yöntemi olmayıp vücudun genel konkuruna uymayan, fazlalık yapan yağ depolarının boşaltılması yöntemidir. Liposuction ayrıca çene altı, boyun, kollar, memeler, diz çevresi ve bacaklardaki yağ depolarının alınmasında kullanılır. Liposuction yapılarak yağlar alındığında bölgesel olarak deri fazlalığı oluşur. Düzgün bir görüntü elde edebilmek için deri elastikiyetinin iyi olması gereklidir. Deri elastikiyetinin kaybolduğu kişilerde bölgesel fazlalık derinin çıkarılması (uyluk veya kalça germe) işlemi tercih edilir. Liposuction sellülit denilen ve kadınlarda deri kırışıklıkları seklinde ortaya çıkan durumun tedavisinde etkili tek yöntemdir. Deri altında sellülitçe yol açan yapışıklıkların giderilmesini sağlar. Anestezi Sinirli bölgede uygulanacaksa sedasyon (rahatlatıcı ilaçlarla oluşturulan durum) ile birlikte lokal anestezi yeterli olur. Ancak daha geniş alanlarda çalışılacaksa genel anestezi (ameliyatın basından sonuna kadar tam uyutma) tercih edilir. Cerrahi Hasta ayaktayken konforu bozan, bölgesel yağ depoları, çizimler yapılarak işaretlenir. Hastaya uygun anestezi verildikten sonra bu bölgelere özel olarak hazırlanmış sıvı verilir. Bu sıvı içerdiği lokal anestetik ile ağrı kontrolünü, adrenalin ile de kanamanın azalmasına yardımcı olur. Ayrıca bölgede oluşturduğu basınç ile vakumu kolaylaştır. Çizimlere uygun olarak, her bir bölge için en az 2 adet 1 cm uzunluğunda keşi yapılır. Ucunda delikler olan özel bir kakül bu bölgeden yağ depolarına sokulur. Kakülün arkasına negatif basınç ünitesi bağlanır. Negatif basıncın oluşturduğu etkiyle yağlar istenen oranda alınır. İşlem bittiğinde keşiler birer dikişle kapatılır ve öpere edilen bölgedeki kanama ve sızıntıları azaltmak, oluşacak ödemi olabildiğince engellemek amacıyla özel hazırlanmış korse giydirilir.

Profesyonel Hizmet

%100 Müşteri Memnuniyeti

 • Estes Clinic tüm çalışmalarında %100 müşteri memnuniyetini garantilemektedir.

 • 1
 • 2
 • 3

Hizmetlerimiz

 • Saç Ekimi
 • Vucut Estetiği
 • Estetik
Manuel Fue Çalışması

Fue yöntemini farklı kılan, saç köklerinin alınma şekli ve işlemde kullanılan mikromotor cihazıdır.

PRP Tedavisi

PRP tedavisi ile kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür

Saç Ekimi

Uzman Doktorlar.

Operasyonların tamamı uzman ve sektör tecrübesi olan doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Garantili Çalışma

Estes Clinic olarak uzman doktorlarımız ile yapılan tüm operasyonelar garantilidir.

Karın Germe

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır.

Meme Büyütme

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır. Küçük memeleri büyütüyoruz !

Vucut Estetiği

Yağ Dolgusu

Vücudun karın veya basen gibi bir bölgesinden 2 mm kalınlıkta özel kanüller yardımı ile alınan yağ hücrelerinin ile yapılır.

Kasık Germe

Yaşlanma veya aşırı kilo verme sonrası özellikle bacakların daha doğrusu uylukların iç kısımlarındaki sarkmalar can sıkıcı olabilmektedir.

Estetik

Birçok hasta 2 ila 3 hafta sonra ağır olmayan çalışmalarına dönebilirler.

Burun Estetiği

Burun yüzün merkezinde bulunan, yüze üçüncü boyutunu kazandıran ve yüzün estetik görünümünü yüksek düzeyde etkileyen bir organdır.

Yüz Estetiği

Yüz Gerdirme

Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir

Dudak Estetiği

Yüzün genç ve güzel görünmesinde dudaklar önemli rol oynar. Estetik açıdan güzel dudak şekli zaman içerisinde ve kişilere göre farklılıklar gösterebilir.

Estes Clinic İstatistik

27842

Mutlu Müşteri

11400

Saç Ekimi

9576

Vucut Estetiği

38112

Müşteri Ziyareti

Ekibimiz

 • Op. Dr. Ömer SAĞIR
  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
 • Op. Dr. Sadullah Karun
  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Detay Gör
 • Doç. Dr. Ali Durmuş
  Obezite ve Metabolizma Cerrahi Detay Gör
 • Huseyin Abbas
  Director Of International Patient
 • 1
 • 2

Haritada Biz

İletişim

  Email: info (@) estesclinic.com

   +90 544 848 04 38

   Fulya Mahallesi Ortaklar Caddesi No:1 Kat:1 Daire:2 Mecidiyeköy ŞİŞLİ / İSTANBUL

Bizi Takipedin